TTÜ100 linnakupidu

14. september - 15. september

TTÜ linnak

Lisa kalendrisse:

TTÜ100 pidu toimub terves ülikoolilinnakus ning oodatud on meie tudengid, töötajad, vilistlased, endised kolleegid, koostööpartnerid… Toome kokku kõik meie inimesed, kõik meie rõõmu ja kõik meie oskused ning peame koos ülikooliga maha saja aasta kõige lustilisema peo.

Lisainfo: ttu100@ttu.ee

Tallinna Tehnikaülikooli töötajad on juubeli puhul välja valinud 100 parimat kolleegi, keda tunnustatakse Linnakupeo pidulikul avamisel medali ja rahalise preemiaga! Tudengimaja suures saalis toimuvale tunnustamistseremooniale on õnnitlema oodatud ka kaaskolleegid, üliõpilased ja vilistlased.

Kava

 • Kogunemine ja suupisted
 • Linnakupeo avamine ja tervitussõnad
 • Tunnustamistseremoonia
 • Ühispildistamine
 • Tort ja muusikalised vahepalad

Lisainfo:
Sten Kalder
sten.kalder@ttu.ee

Toimumiskoht: NRG-131
Filmi pikkus: 55 minutit
Režissöör: Maria Uppin
Tootja: Black Plastic Media Productions OÜ

TTÜ 100. juubeliks valminud dokumentaalfilm meenutab põnevamaid ja olulisemaid sündmusi ülikooli ajaloos, räägib selle inimestest ja vaimsusest ning vaatab õppeasutuse innovaatilisse tulevikku. Tänu värvikatele arhiivikaadritele, fotodele ja tänapäeva dokumentaalkaadritele rändab film ajas, luues paralleele mineviku, oleviku ja tuleviku vahel.

Lisainfo:
Elena Kirt
elena.kirt@ttu.ee

Toimumiskoht: U02-102
Filmi pikkus: 55 minutit
Režissöör: Maria Uppin
Tootja: Black Plastic Media Productions OÜ

TTÜ 100. juubeliks valminud dokumentaalfilm meenutab põnevamaid ja olulisemaid sündmusi ülikooli ajaloos, räägib selle inimestest ja vaimsusest ning vaatab õppeasutuse innovaatilisse tulevikku. Tänu värvikatele arhiivikaadritele, fotodele ja tänapäeva dokumentaalkaadritele rändab film ajas, luues paralleele mineviku, oleviku ja tuleviku vahel.

Lisainfo:
Elena Kirt
elena.kirt@ttu.ee

Alguskoht: peahoone fuajees piletimüügi laua juures

TTÜ linnak on viimastel aastatel jõudsalt arenenud ning võitnud ka mitmeid rahvusvahelisi konkursse. Tule vaata, milline on linnak täna ja meenuta, milline see oli õpingute ajal!

Tegemist pole sportliku võistluse, vaid meelelahutusliku tuuriga – tule üksi või seltskonnaga. Osalejad näevad linnaku kõige põnevamate kohtade hulgas ka selliseid, kuhu muidu naljalt ei satu (näiteks rektori kabinetti ja rõdule).

Kõik finišeerijad saavad kirjutada oma nime ja head soovid „logiraamatusse“ ja auhinnaks mõnusa meene. Raja läbimiseks kulub keskmiselt üks tund.

Lisainfo:
Mari Öö Sarv
mari.sarv@ttu.ee

Kutsu enda kursus kokku ja tulge oma Alma Materile jälle külla. TTÜ on abiks ruumide leidmise, kohvilaua ja muude organisatoorsete küsimustega. Vilistaste kokkutuleku korraldamise ja juba toimuvate kokkutulekute kohta leiad infot siit.

Lisainfo:
Elena Kirt
elena.kirt@ttu.ee

Oled terane, kiire ja täpne? Või suudad kõik need omadused kokku panna oma praegustest/endistest kursakaaslastest või kolleegidest? Pane kokku 5-liikmeline tiim ning võta osa lõbusast ja sportlikust viievõitlusest!

Osalema on oodatud kõik ülikooli tudengid, õppejõud, töötajad ja vilistlased. Registreeri võistkond siin!

Võistlusalad:

 • Kell 14–16 Rodeohärg – selgitame välja linnaku parima mees- ning naisratsutaja (individuaalne võistlus)
 • Kell 14 Inseneri challenge – märksõnad on Tudengivormel, veeämbrid ja keskmised eestlased
 • Kell 15 Footdarts – jalgpallimäng (2x5 lööki)
 • Kell 15.30 Kõik puhuvad – lõbus teatevõistlus

Asukoht: Akadeemikute allee
Meeskonnaliikmete arv: 5

Lisainfo:
Martin Kriisemann
508 2827
martin.kriisemann@ttu.ee

TTÜ Väitlusklubi koordineerib linnakupeo arvamusala NRG maja aatriumis, mille külastajatel on võimalik nautida sisutihedat väitlust aktuaalsetel teemal, elada kaasa esinejate kõnedele, anda oma lugu jagades arvamusalal toimuvasse ka isiklik panus ja saada teada, milline võiks olla TTÜ tulevik.

 • 14.00 – 15.00 Debatt teemal „Eesti peaks jätkama tasuta kõrghariduse pakkumist“. Osalejad TTÜ, TLÜ, TÜ ja EBS. Väitluses osalejad võivad, kuid ei pruugi esindada enda või oma institutsiooni arvamust antud teemal. Asukoht NRG maja aatrium.
 • 15.00 – 16.00 Heade Mõtete Instituut. Vabas vormis arutelu TTÜ mineviku, oleviku ja tuleviku teemadel. Arutelu juhib Karl Läll.
 • 16.00 – 17.00 Open Mic „Minu lugu“. Kas Sul on mõni lugu tudengiajast, mida tahaks teistegagi jagada? Tule kohale ja räägi oma lugu!
 • 17.00 – 18.00 Tehnoloogia tund. Oma tegevustest tulevad rääkima tudengivormeli FS Team Tallinn ja TTÜ Iseauto meeskonna liikmed.

Lisainfo:
Anne-Mary Läll
anne.mary.l2ll@gmail.com

Tehnikaülikoolis on palju kaasaegseid ning kõrgtehnoloogilisi laboreid, mis on üldiselt avatud ainult õppe- ja teadustööks, kuid 100. aastapäeva puhul on kõigil huvilistel võimalus laboreid külastada ning teadlastelt nii kasutus- kui koostöövõimaluste kohta täpsemat infot uurida. Linnakupeol saab laboritega tutvuda kell 14-18. Vaata, milliseid laboreid linnakupeo raames uudistada saab:

 • Iseauto (isejuhtivate sõidukite ja autonoomsete süsteemide labor) – ruum U05-108, sissepääs õuest
 • Küttelabor "Utilitas" (Mektory) – ruum MEK-009
 • Paindtootmissüsteemide ja robootika demokeskus – ruum U05B-208
 • Protolab – ruum U05B-103
 • Kõrgepinge labor – ruum NRG-104
 • Virtuaalreaalsuse labor (Mektory) – ruum MEK-035
 • Elektrimasinate teaduslabor – ruum NRG-001
 • TTÜ100 satelliit (Mektory kosmosekeskus) – ruum MEK-203
 • Toidulabor – ruum SCI I korrus
 • Triboloogia ja Materjali Katsetuste Teaduslaboratoorium – ruum U06-206-209, sissepääs ruumist U06-209
 • Raamatukogu
 • Biorobootika keskus – ruum ICT111
 • Elektroonika õppe laborid – ruum U02-205
 • Sidetehnoloogiate õppelabor – ruum U02-209

Mis laborites 14. septembril täpsemalt toimub, vaata siit.

Lisainfo:
Epp Joala
epp.joala@ttu.ee

TTÜ100 mälumäng toimub sel korral kohvikus Pööning (Akadeemia tee 24). Ootame võistlema kahe- kuni kolmeliikmelisi meeskondi, üritus on tasuta!

Küsimused on varia-stiilis ning kaetud on erinevad eluvaldkonnad. Vihjeks - kuna tegemist on ikkagi TTÜ 100. juubeliga, siis mõni küsimus on seotud ka Tallinna Tehnikaülikooliga. Kokku esitame 25 küsimust jaotatuna viide vooru. Iga õige vastus annab kaks punkti ehk kokku on võimalik saada 50 punkti. Kui vastus on osaliselt õige, siis jagatakse meeskonnale üks punkt.

Palume meeskondadel siin registreeruda hiljemalt 11. septembri õhtuks. Kui ruumi jätkub, saab mõne võistkonna registreerida ka kohapeal. Vaata, kes on end juba mälumängule kirja pannud.

Parimatele auhinnad!

Lisainfo:
Raul Hanson
raul.hanson@ttu.ee

Uute üliõpilaste jaoks on linnakupidu erilise tähendusega – kaks nädalat rebasestaatust on läbi saamas ning jäänud on veel kolm suurt katsumust. Rebaste ristimine, vande andmine ja rebaste pidu, mis sel aastal toimub koos Linnakupeo aftekaga TTÜ tudengimajas.

Ristimist on oodatud vaatama ka kõik üliõpilased, vilistlased ja töötajad.

Infotehnoloogia teaduskond: IT-maja, UFO plats, Skype maja tagune plats, Akadeemia tee 11 esine plats
Inseneriteaduskond: Staadion
Loodusteaduskond: Glehni park
Majandusteaduskond: Akadeemia tee 5 ja Akadeemia tee 7/1 vaheline muruplats
Eesti Mereakadeemia: UFO plats (IT Kolledži taga, Raja 4)

Koordinaator:
Jasmin Michelle Mursula
jasmin.mursula@tipikas.ee
5662 2520

Ülikooli 100. aastapäevaks valminud Akadeemikute allee lõpus asuv amfiteater on suurepärane koht nii väiksemate kontsertide korraldamiseks kui ülikoolikaaslastega ajaveetmiseks ning õppimiseks. Pidulik avamine toimub kell 18.40.

Kl 19 algava rock-ooperi näol on tegemist värskelt valminud amfiteatri esimese etendusega.

Ooper ”Neli tilka digitaali” algab oodiga inseneri tervele mõistusele tõejärgses maailmas. Avamängu järel astuvad lavale kaks Tegusat Dekaani, kes leiavad, et aeg liigestest on lahti ja otsustavad luua sootuks kaasaegsema ülikooli. Dekaanid suunduvad oma ideega Positiivse Professori juurde, kes oma salalaegastest võtab välja senitehtud edusammud ning vormib oma laboris nendest ambitsioonika TalTechDigitali, mis läheb käima tänu rektorilt saadud neljale tilgale digitaalsusele. Saadud positiivne laeng on nii suur, et paneb Tegusad Dekaani peaaegu räppima, vähemasti nii palju, kui ooperi vorm seda võimaldab ja nad avaldavad oma rahulolu saadud tulemusega. Sellise koguse positiivsuse peale lendab kohale virtuaalne tudengineiu HoloGrammy ja punub oma pesa TalTechDigitali räästasse ning siristab tudengitega päevad läbi. Üle ilma levivate kuulduste põhjal lendavad Tallinnasse kõik seni veel allesolevad keeled ning hakkavad helisema ühes taktis. Ooperi kulminatsiooniks on kõigi esinejate ja pealtvaatajate ühisettekandes regivärss, mille jõud ja vägi uutmoodi ülikooli liikuma tõukavad. Ooperi retsitatiivi kannab ette ülikooli rektoraat.

Rock-ooperi otseülekannet näed siit!

Lavastaja: Siim Tõniste
Muusika: Siim Aimla
Sõnad: Jüri Kriisemann
Kostüümid: Liina-Mai Püüa
Osatäitjad: Artjom Savitski, Rasmus Rändvee, Anette Maria Rennit, Kristjan Karmo, Paul Taklaja, rektor Jaak Aaviksoo, teadusprorektor Renno Veinthal, õppeprorektor Hendrik Voll, administratsioonidirektor Joosep Kaasik, finantsdirektor Tauno Tuisk, Johannes Mossov, Mari-Ly Klaats, Kauri Riivik, Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor ning tudengitest, vilistlastest ja töötajatest koosnev kitarristide orkester
Bänd: Rain Rebane (elektrikitarr), Heiki Kübbar (elektrikitarr), Sander Aasaväli (trummid), Mati Metsis (bass), Siim Aimla (klahvid)

Lisainfo:
Helen Tamm
helen.tamm@ttu.ee

Kõik esmakursuslased kogunevad alates 19.30 TTÜ staadionile, kus kell 20.00 algab üldristimine ja vande andmine. Pärast vande andmist saavad rebastest Tipikad! Muusikaga hullutab nii värskeid kui juba kogenuid Tipikaid DJ Marti Viilu!

Lisainfo:
Mikk Saarmann
mikk.saarmann@gmail.com

TTÜ linnaku juubelipidustused jätkuvad koos Ska Faktori, HOAX-i, Anne Veski, Põhja-Tallinna ja Terminaatoriga! Pidu toimub 10 000 ruutmeetril, koos nelja erineva peoala, maitsva toidu, välikino ning vesipiibubaariga.

Peoala on avatud alates kl 20.00 ja pileteid on võimalik soetada siit. 14. septembril on piletihind kõigile 15€ (nii eelmüügist kui kohapeal; kohapeal saab maksta nii sularaha kui kaardiga).

Aulas astuvad üles:

20.15-20.45 TTÜ Puhkpilliorkester (ilusa ilma korral Akadeemikute alleel)
21.00-21.45 Ska Faktor
22.00-22.45 Anne Veski
23.00-00.30 Terminaator
00.45-01.30 Põhja-Tallinn
02:00 - 04:00 DJ Arno Kukk

Tudengimajas:

20.00-21.00 DJ Sander Viilup
21.00-.22.00 DJ Marti Viilu
22.00-23.30 Rain Koort ja Robert Võeras
23.30-01.00 Hirmo
01.00-01.45 HOAX
01.45-... DJ Elton Lauring (WROMD)

Peahoone sööklas vilistlasbändid:

20.00 - 20.30 Francis
20.45 - 21.00 Mürk
21.15 - 21.45 Sud Impa
22.00 - 22.30 Kõva Kivi
22.45 - 23.15 The CableWaves
23.30 - 00.00 SkaMeika
00.15 - 00.45 Lühis

Üritus on mõeldud Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilastele, vilistlastele ja töötajatele.

NB! Korraldajatel on õigus teha ajakavas ja esinejate nimekirjas muudatusi!

Lisainfo:
Sten Kalder
sten.kalder@ttu.ee

VAATA KA TEISI ÜRITUSI